Stowarzyszenie Polski Klub Kawaleryjski

ul. Glebowa 39 B 61-312 Poznań

Odznaczenia państwowe dla PKK

Odznaczenia państwowe dla PKK

Z okazji XX-lecia PKK Prezydent Polski p. Andrzej Duda, na wniosek Wojewody Wielkopolskiego, wyróżnił 15 członków PKK nadając odznaczenia państwowe. W trakcie uroczystości, która miała miejsce w dniu 26 czerwca br. w Urzędzie Wojewódzkim
w Poznaniu p. wojewoda  Zbigniew Hoffmann odznaczył Krzyżami Zasługi RP przedstawicieli Polskiego Klubu Kawaleryjskiego.

Czytaj więcej: Odznaczenia państwowe dla PKK

Walne zebranie członków stowarzyszenia

Zwołanie Walnego Zebrania Członków

Polskiego Klubu Kawaleryjskiego

(Sprawozdawcze)

 

Zarząd Klubu informuje o zwołaniu dorocznego Walnego Zebrania Członków Stowarzyszenia Polski Klub Kawaleryjski, na które zaprasza wszystkich Członków
i Sympatyków. Spotkanie będzie miało szczególny charakter ze względu na obchody XX-lecia powstania i działania PKK.

Zebranie odbędzie się w niedzielę dnia 08 kwietnia 2018 r., o godz. 11.00, w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Gnieźnie mającej siedzibę przy ul. Wrzesińskiej 43-55, budynek nr 3.

Zebranie, będzie miało charakter sprawozdawczy, programowy oraz organizacyjny.

W trakcie spotkania nastąpi uroczyste wręczenie Odznak Pamiątkowych PKK i legitymacji nowym członkom stowarzyszenia, wręczenie Dyplomów-Certyfikatów Krzyży „Za Zasługi dla PKK”, zwanych Krzyżem Kawaleryjskim, a także wręczenie Ryngrafu za Zasługi dla PKK osobom zasłużonym dla Stowarzyszenia. Członkom PKK wręczona zostanie również Odznaka Pamiątkowa XX-lecia PKK z legitymacją.

           Podczas obecności w PWSZ w Gnieźnie będzie można obejrzeć wystawę zorganizowaną przez OT im. 17 PUWlkp. na temat dziejów 17 Pułku Ułanów i XX – lecia PKK.

W celu nadania uroczystej formy spotkania proszę kolegów, posiadających umundurowanie kawaleryjskie, o przybycie na Walne Zebranie w mundurze, zgodnie z tradycyjnym, kawaleryjskim fasonem lub oficjalnym ubiorze cywilnym (marynarka i krawat).        

Z kawaleryjskim pozdrowieniem – Ku Chwale Kawalerii!!!

 

Zarząd PKK

POWRÓT STOPNI WOJSKOWYCH II RP

Na 100 lecie Niepodległości Polski powracają do SZ RP tradycyjne oznaczenia stopni oficerów młodszych takie jakie obowiązywały w II RP. - warto przeczytać poniższą informację - ważna dla kawalerzystów (poniżej link do artykułu).

Nowe oznaczenia stopni oficerskich. Tradycje II RP

 

płk Zbigniew MAKOWIECKI nie żyje

Mamy za sobą Dzień Wszystkich Świętych i dzisiaj obchodzimy Dzień Zaduszny, kiedy modlimy się za naszych najbliższych, którzy odeszli do Pana, a także wspominamy ich w liturgii i modlitwie.

Pamiętajmy również o naszych najbliższych i życzliwym nam osobom, jakimi byli ppłk w st. spocz. Jerzego Urbankiewicza, absolwenta CWK - Szkoły Podchorążych Rezerwy Kawalerii w 1934 roku - znanego autora licznych książek o tematyce kawaleryjskiej i sędziego naszych zawodów Militari, organizowanych w Chełmnie i Lesznie. Na naszą pamięć zasługuje również nasz członek honorowy pan inż. Lesław Kukawski, którego pożegnaliśmy wspólnie w zeszłym roku na cmentarzu w Trzciance Lubuskiej.

Wszystkich naszych bliskich miejmy w pamięci, a zwłaszcza naszego Ojca Chrzestnego sztandaru PKK płk. w st. spocz. Zbigniewa MAKOWIECKIEGO, który w dniu 24 października 2017 r. w Londynie odszedł na wieczną wartę.

W osobie Pana Pułkownika (11.04.1917 r. – 24.10.2017 r.) straciliśmy naszego przyjaciela, który wielokrotnie towarzyszył nam podczas uroczystych zjazdów kawalerzystów w Grudziądzu, jak i na naszych Balach PKK. Warto w tym miejscu wspomnieć, że we wrześniu br. Zarząd PKK wysłał informację do Pana Pułkownika o decyzji Walnego Zebrania PKK, o uchwale powołującej osobę pana pułkownika na Prezesa Honorowego PKK. Zwróciliśmy się z prośbą o akceptację woli członków PKK. Niestety odpowiedzi zwrotnej nie otrzymaliśmy, ale decyzja naszych członków pozostaje w mocy i Pan Pułkownik pozostanie nam już na zawsze naszym Ojcem Chrzestnym Sztandaru PKK oraz Prezesem Honorowym. W tych smutnych chwilach pragniemy wyrazić wdzięczność za całą dobroć jaką od Panan Pułkownika otrzymaliśmy. Dziękujemy za wszystko i nie zapomnimy. Cześć Jego Pamięci.

Zarząd PKK

 

Zgodnie z uzyskanymi informacjami uroczystości pogrzebowe odbędą się w Londynie oraz w Polsce. O wszystkich szczegółach zarząd PKK będzie informował na bieżąco.

P.S. Więcej informacji o służbie i życiu płk. Zbigniewa Makowieckiego można uzyskać na stronie Fundacji na Rzecz Tradycji Jazdy Polskiej, gdzie niezastąpiona Pani Karola Skowrońska zamieściła stosowną notę biograficzną.

http://www.cwk.grudziadz.pl/index/news/nid/374

 

POMOC DLA KROJANTY 2017

DRODZY KAWALERZYŚCI i PRZYJACIELE,
jak się okazało nie tylko miejscowość Rytel doznała zniszczeń, także miejscowość KROJANTY dotknęły zniszczenia, w tym lasy wokół pola szarży 18 Pułku Ułanów Pomorskich. Obecnie, jak zawsze gościnne dla nas Krojanty potrzebują pomocy. Niektóre gospodarstwa w Krojantach odczuwają skutki ostatniego huraganu. Usuwanie szkód potrwa jakiś czas. Każda para rąk jest cenna i pomocna w tej sytuacji.
 
      W ZWIĄZKU Z SYTUACJĄ APELUJEMY o stawiennictwo w dniu 1 września br. rano o godzinie 9.00 na terenie dawnej Polowej Stanicy Kawaleryjskiej, na terenie gospodarstwa państwa Winieckich w Krojantach, w celu niesienia pomocy mieszkańcom Krojant poprzez usuwanie skutków ostatniej nawałnicy. Dla osób, które nie były jeszcze w Krojantach miejsce zbiórki - plac przed kościołem w Krojantach, także o godz. 9.00 w dniu 1 września br. i w kolejne dni.
 
       Będziemy pracować do niedzieli 3 września br., gdzie następnie o godz. 10.45 weźmiemy udział w uroczystościach patriotyczno - religijnych pod pomnikiem 18 Pułku Ułanów pomorskich przy szosie Chojnice - Tczew.
 
     Nocleg zapewniony jest od piątku w szkole w Nowej Cerkwi. Proszę zabrać ze sobą karimaty i śpiwory. Wyżywienie zabezpieczą wolontariusze. Do pracy należy zabrać rękawice robocze, linki nie krótsze jak 10 metrów, grabie oraz piły motorowe, jeśli ktoś posiada.
 
KAWALERZYŚCI ZGŁASZAJĄ GOTOWOŚĆ do POMOCY, na numer telefonu 696-275-301.
NASI PRZYJACIELE CZEKAJĄ NA NASZĄ POMOC!!!!
 
ZARZĄD

POLSKIEGO KLUBU KAWALERYJSKIEGO

Jesteś tutaj: Home Aktualności