Stowarzyszenie Polski Klub Kawaleryjski

ul. Glebowa 39 B 61-312 Poznań

Szarża pod Krojantami 2016

        W imieniu Polskiego Klubu Kawaleryjskiego, oraz pozostałych organizatorów widowiska historyczno-militarnego „Szarża pod Krojantami 2016”, pragniemy zaprosić wszystkich miłośników historii, członków stowarzyszeń i grup rekonstrukcyjnych, do wzięcia udziału w tegorocznej inscenizacji, która odbędzie się 4 września 2016 roku w Krojantach nieopodal Chojnic.
       Spotkamy się w Krojantach, już po raz XV, by upamiętnić bohaterską Szarżę 18 Pułku Ułanów Pomorskich. Jest to jedno z dwóch największych widowisk w kraju, z tak dużym udziałem konni i współczesnych kawalerzystów. Impreza niezmiennie cieszy się ogromnym zainteresowaniem publiczności i co roku przyciąga około 20 tysięcy widzów. Zapraszamy wszystkich, którzy pragną przyłączyć się do współtworzenia tej niezwykłej inscenizacji.
      Obchody będą tradycyjnie składać się z dwóch części: Pierwsza to uroczystości patriotyczno-religijne pod pomnikiem 18 Pułku Ułanów Pomorskich. Druga to widowisko składające się z następujących elementów:
1. Pokaz musztry 120 konnego szwadronu Kawalerii.
2. Kawaleryjska powinność – Szarża 18 Pułku Ułanów Pomorskich w dniu 1 września 1939 r.”
3. „Współczesne Polskie Siły Zbrojne. Szarża kawalerii zmotoryzowanej”.
      Wszystkich, zarówno pieszych jak i konnych, którzy chcieliby w wziąć udział w inscenizacji „Szarża pod Krojantami 2016” prosimy o kontakt z biurem organizacyjnym: email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 604 945 377.
     Organizatorzy widowiska „Szarża pod Krojantami”: Gminny Komitet Ochrony Pamięci, Walki i Męczeństwa, Fundacja „Szarża pod Krojantami”, Zespół Szkół im. 18 Pułku Ułanów Pomorskich w Nowej Cerkwi, Polski Klub Kawaleryjski. Dużej pomocy udzielają żołnierze 16 Dywizji Zmechanizowanej z Elbląga.

Zespół Prasowy PKK

Szarża pod Krojantami 2016 - plik pdf

 

Jesteś tutaj: Home Aktualności Szarża pod Krojantami 2016