Stowarzyszenie Polski Klub Kawaleryjski

ul. Glebowa 39 B 61-312 Poznań

Strona główna

Honorowy Szwadron Kawalerii III RP

www.kawaleria.org

  

Pogrzeb śp. płk. Zbigniewa MAKOWIECKIEGO

Zgodnie z informacja zamieszczoną na stronie Fundacji na rzecz Tradycji Jazdy Polskiej w Grudziądzu pragniemy poinformować, że uroczystości pogrzebowe śp. pułkownika Zbigniewa Makowieckiego są zorganizowano w następujący sposób. Zarząd PKK zamierza zorganizować obecność przedstawicieli PKK w Warszawie i Grudziądzu.

LONDYN
Nabożeństwo żałobne zostanie odprawione w piątek 3 listopada 2017 r. o godzinie 13.30 w kościele Abbey churchof ST Benedict, Charlburg Grove, London W5 2DY. Potem nastąpi spopielenie w Brakespear Crematorium Ruislip.
 
 WARSZAWA
W Polsce msza św. żałobna zostanie odprawiona 25 listopada 2017 r. o godz. 11.00 w Katedrze Polowej Wojska Polskiego w Warszawie. Następnie odbędzie się ceremonia złożenia prochów Zmarłego do grobu rodzinnego na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach.
 
 GRUDZIĄDZ
Zgodnie z wolą Zmarłego uroczystości żałobne odbędą się także w Grudziądzu. Dnia 27 listopada 2017 r. p godz. 12.00 w Bazylice Kolegiackiej, przy ul. Kościelnej odprawiona będzie msza św. żałobna. Następnie część prochów śp. płk. Zbigniewa Makowieckiego złożona zostanie na cmentarzu parafialnym przy ul. Cmentarnej w kwaterze wojskowej.  

 
 

 

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tegorocznego widowiska Szarży pod Krojantami.

 

SZARŻA POD KROJANTAMI 2016 - REPORTAŻ

  

 

 

Jesteś tutaj: Home Strona główna