Stowarzyszenie Polski Klub Kawaleryjski

ul. Glebowa 39 B 61-312 Poznań

KONIE, LEOPARDY i ROSOMAKI POD KROJANTAMI

 Agnieszka Szymańska - Byliśmy pierwszy raz, było wspaniale. Dziękujemy za wzruszające do łez przeżycie... Nie tylko niebo płakało za rok przyjedziemy z synem.  

Beata Czarnecka - Byłam pierwszy raz... popłakałam się jak zobaczyłam ten ogrom wojny. A to tylko wycinek z pierwszego dnia. Dziękuję wszystkim za to że mogłam tu być
i to zobaczyć.

Shirley Simpson - REALLY AWSOME.

Alina Ebertowska - Było super tylko pogoda nie dopisała, ale i tak było warto jechać.

Dorota Skiba - U nas rocznicowo - 10 raz w Krojantach - dziękujemy za wspaniałe widowisko.

Leszek Potrzebowski - Przepięknie było !!!

Jola Hinc - Super widowisko i piękne zdjęcia!

Stopikowski Marcin - Było czadowo.

Piotr Kamoda - Widowisko wspaniałe. Dla nas, biernych widzów to spektakl. Natomiast wszyscy biorący czynny udział w inscenizacji, przygotowaniach, służby zabezpieczające, robią cos ważnego. Nie tylko nam widzom dają możliwość przeżycia fascynującej inscenizacji. Swoją pracą, zapałem i poświęconym czasem oddają prawdziwy hołd bohaterom zmagań wojny 1939 roku. Pułkownikowi Kazimierzowi Mastalerzowi, ale także wielu bezimiennym dziś. To więcej warte niż monumentalne pomniki. Bardzo dziękuję Wam za trud, dzięki któremu mogłem poczuć wzruszenie i namiastkę atmosfery sprzed lat.

moto.stargard.pl - Widowisko i imprezy towarzyszące obchodom rocznicy przerosły nasze oczekiwania. Dziękujemy, że mogliśmy uczestniczyć w tak dobrze zorganizowanej imprezie. Jako fan Sokołów szczególne uznania dla właścicieli, że mogłem [mogilśmy] zobaczyć te wspaniałe dzieła sztuki w ich naturalnym środowisku a nie tylko na zlotach zabytków lub w muzeum.

     W przedstawiony wyżej sposób wielu użytkowników Facebooka komentowało tegoroczne widowisko Szarża pod Krojantami, które odbyło się w dniu 4 września 2016 roku, a obfitowało w niezwykłe atrakcje. Obok tradycyjnego widowiska upamiętniającego szarżę 18 Pułku Ułanów Pomorskich, jaka miała miejsce w dniu 1 września 1939 roku na pododdział hitlerowskiego Wehrmachtu, widzowie obok ponad setki koni oraz inscenizacji z wieloma efektami pirotechnicznymi, mieli okazję zobaczyć nowoczesny sprzęt pancerny, znajdujący się na wyposażeniu 11 Dywizji Kawalerii Pancernej z Żagania oraz 16 Dywizji Zmechanizowanej z Elbląga. To dzięki wsparciu Sił Zbrojnych RP oraz rzeszy miłośników kawalerii i polskich tradycji wojskowych, możliwe było zorganizowanie po raz XV-ty uroczystości upamiętniających szarżę 18 Pułku Ułanów Pomorskich pod Krojantami, wykonanej w dniu 1 września 1939 roku, przez ułanów z Grudziądza.

Czytaj więcej: KONIE, LEOPARDY i ROSOMAKI POD KROJANTAMI

Szarża pod Krojantami 2016

        W imieniu Polskiego Klubu Kawaleryjskiego, oraz pozostałych organizatorów widowiska historyczno-militarnego „Szarża pod Krojantami 2016”, pragniemy zaprosić wszystkich miłośników historii, członków stowarzyszeń i grup rekonstrukcyjnych, do wzięcia udziału w tegorocznej inscenizacji, która odbędzie się 4 września 2016 roku w Krojantach nieopodal Chojnic.
       Spotkamy się w Krojantach, już po raz XV, by upamiętnić bohaterską Szarżę 18 Pułku Ułanów Pomorskich. Jest to jedno z dwóch największych widowisk w kraju, z tak dużym udziałem konni i współczesnych kawalerzystów. Impreza niezmiennie cieszy się ogromnym zainteresowaniem publiczności i co roku przyciąga około 20 tysięcy widzów. Zapraszamy wszystkich, którzy pragną przyłączyć się do współtworzenia tej niezwykłej inscenizacji.
      Obchody będą tradycyjnie składać się z dwóch części: Pierwsza to uroczystości patriotyczno-religijne pod pomnikiem 18 Pułku Ułanów Pomorskich. Druga to widowisko składające się z następujących elementów:
1. Pokaz musztry 120 konnego szwadronu Kawalerii.
2. Kawaleryjska powinność – Szarża 18 Pułku Ułanów Pomorskich w dniu 1 września 1939 r.”
3. „Współczesne Polskie Siły Zbrojne. Szarża kawalerii zmotoryzowanej”.
      Wszystkich, zarówno pieszych jak i konnych, którzy chcieliby w wziąć udział w inscenizacji „Szarża pod Krojantami 2016” prosimy o kontakt z biurem organizacyjnym: email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 604 945 377.
     Organizatorzy widowiska „Szarża pod Krojantami”: Gminny Komitet Ochrony Pamięci, Walki i Męczeństwa, Fundacja „Szarża pod Krojantami”, Zespół Szkół im. 18 Pułku Ułanów Pomorskich w Nowej Cerkwi, Polski Klub Kawaleryjski. Dużej pomocy udzielają żołnierze 16 Dywizji Zmechanizowanej z Elbląga.

Zespół Prasowy PKK

Szarża pod Krojantami 2016 - plik pdf

 

Zwołanie Walnego Zebrania PKK

Zwołanie Walnego Zebrania PKK

(Sprawozdawcze)

 

        Na podstawie § 26. pkt.3. Statutu PKK, Zarząd Klubu podczas wyjazdowego zebrania w dniu 20 lutego 2016 roku w Trzciance podjął decyzję -  Uchwałę, o zwołaniu dorocznego Walnego Zebrania Stowarzyszenia, na które zaprasza wszystkich Członków oraz Sympatyków Polskiego Klubu Kawaleryjskiego. Zebranie odbędzie się w niedzielę dnia 10 kwietnia 2016 r., o godz. 11.00 w Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych im. Hetmana Polnego Koronnego Stefana  Czarnieckiego, przy  ul. Wojska Polskiego 86/90 w Poznaniu. Tegoroczne zebranie, będzie miało charakter sprawozdawczy, ale z elementem wyborów uzupełniających składu zarządu PKK, o jedno wakujące stanowisko i zaplanowano następujący porządek obrad:

Czytaj więcej: Zwołanie Walnego Zebrania PKK

DNI UŁANA 2016

DNI UŁANA 2016 -  Do Polskiego Klubu Kawaleryjskiego wpłynęło zaproszenie do udziału w obchodach Święta 15 Pułku Ułanów Poznańskich zaplanowanych w dniach 22-24 kwietnia 2016 roku. Organizatorzy uroczystości zapraszają do udziału w przedsięwzięciu w ramach którego organizowane będą zawody kawaleryjskie. Więcej szczegółów w załączonym niżej piśmie.

Zwołanie Walnego Zebrania Członków Polskiego Klubu Kawaleryjskiego (Sprawozdawcze)

Zwołanie Walnego Zebrania Członków
Polskiego Klubu Kawaleryjskiego
(Sprawozdawcze)
 
      Zarząd Klubu informuje o zwołaniu dorocznego Walnego Zebrania Członków Stowarzyszenia Polski Klub Kawaleryjski, na które zaprasza wszystkich Członków i Sympatyków.
 
     Zebranie odbędzie się w niedzielę dnia 10 kwietnia 2016 r., o godz. 11.00
w
Poznaniu. Więcej informacji, odnośnie lokalu zebrania, zarząd przekaże po oficjalnym potwierdzeniu od gospodarza obiektu.
 
     Zebranie, będzie miało charakter sprawozdawczy, programowy oraz organizacyjny. Ponadto w trakcie zebrania odbędą się wybory uzupełniające składu Zarządu PKK, na wakujące stanowisko, w wyniku ustąpienia z władz stowarzyszenia Prezesa Zarządu.
 
Sekretarz Zarządu PKK
Jesteś tutaj: Home Aktualności