foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Polski Klub Kawaleryjski jest patriotycznym, dobrowolnym, niepolitycznym, samorządnym i trwałym stowarzyszeniem niezarobkowym osób fizycznych, których celem jest kultywowanie i kontynuowanie tradycji kawalerii i jazdy polskiej. Więcej...

Kawaleria.org

Stowarzyszenie Polski Klub Kawaleryjski

WSZELKIEJ POMYŚLNOŚCI W NOWYM 2020 ROKU życzy Polski Klub Kawaleryjski!!! DO SIEGO ROKU!!!

W imieniu Polskiego Klubu Kawaleryjskiego oraz organizatorów widowiska historyczno – militarnego pt. „Szarża pod Krojantami 2019”, już po raz XVII–ty zapraszam do udziału w przedsięwzięciu, wszystkich miłośników tradycji oręża polskiego. Uroczystości upamiętniające szarżę 18 Pułku Ułanów Pomorskich, pod Krojantami k. Chojnic, odbędą się w dniu 1 września br., z okazji 80. rocznicy tego kawaleryjskiego boju.

Jest to najstarsze i największe w Polsce kawaleryjskie widowisko historyczno – militarne, warte uwagi i zainteresowania każdego współczesnego kawalerzysty, które w latach poprzednich gromadziło ponad 20 tysięcy widzów.

Czytaj więcej: Szarża pod Krojantami 2019 - Zaproszenie

W piątek 31 maja w Krojantach Zarząd Fundacji "Szarża pod Krojantami" dokonał ostatecznego zatwierdzenia programu uroczystości i widowiska, w ramach obchodów 80 rocznicy boju 18 Pułku Ułanów Pomorskich pod Krojantami. Spotykamy się 1 września 2019 r. w pierwszą niedzielę miesiąca.

Poniżej zamieszczamy pełny program.

Czytaj więcej: Szarża pod Krojantami 2019 - Program uroczystości i widowiska